Категории каталога

Мои статьи [48]

Форма входа

Поиск

Друзья сайта

    завантаження...

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наш опрос

Хто для Вас Гетьман Павло Скоропадський?
Всього відповідей: 127
П`ятниця, 29.03.2024, 12:00
Приветствую Вас Гість
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Музей Гетьмана Скоропадського

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Музейний журнал – як фронтова газета…

Музейний журнал – як фронтова газета…

Коли ми закінчуємо підготовку чергового номеру «Музеїв України», формуємо зміст. Даємо заголовок матеріалу і сторінку. Іноді здається, що робимо фронтову газету, а не культурологічний журнал.

 Дивіться самі - як забирають землю у музеїв. Німці хочуть забрати картини з кримського музею. «Наїзди» на музей в Буштино. Знищують Музей лісу і сплаву. В Радивілові забирають приміщення. Росіяни крадуть наші сайти. Міжнародне розслідування про фальшивого онука Скоропадського. Семипалатинський полігон...

На цьому фоні, власне музейні новини просто губляться. Пограбування, рейдерські атаки, ігри міжнародних спецслужб, бездіяльність влади, сенсаційні знахідки в закритих спецхранах - непомітно стали звичайними буднями музейних журналістів. На жаль.

Говоримо про елементарне виживання музейної галузі. Між тим, на музеях піариться гігантська армія політиканів. Щоденно звучать красиві слова, а реальних справ не бачимо.

Хто заважає створити Державний комітет музеїв при Мінкульті? Саме через нього налагодити фінансування галузі, дати жорсткі контрольні функції, зобов‘язати розробляти методику, вирішувати нагальні проблеми.

Чому і досі не розроблено Закон «Про недоторканність землі, приміщень, колекцій державних музеїв»? Мабуть, дуже складно. Вірніше - нікому.

МЗС не хоче створити відділ розшуку культурних цінностей за кордоном. Для чого то їм?

Чисельні керівники Мінкульту сприймають музеї як ритуальну жертву. Можуть говорити лише про Батурин та Мистецький арсенал, які ніяк не доведуть до відкриття. Хоча зарили туди такі кошти, за які можна було підняти ВСІ музеї України.

Вищі державні мужі публічно збирають незаконні археологічні та мистецькі колекції, стимулюючи «чорних» археологів та грабіжників музеїв.

Не здивуємося, що найближчим часом станемо свідками масового закриття регіональних музеїв - всесвітня криза. Уявляєте, яка то економія! Приміщення вивільняться, ставки скоротяться. І не забрані в Арсенал залишки колекцій можна вигідно продати...

Між іншим, часопис розпочав публікацію глав з прекрасної книги «Семипалатинський полігон», надану журналом «Казахстанський дневник». Можливо, вдасться здійснити український переклад, видавши всю книгу в Києві…

І про ще більш веселе.

Часопис «Музеї України» змушений перейти на щоквартальний випуск. Аби виходити. Вже півроку передплатні кошти не покривають витрати. Кожний номер для нас - нові борги і вже звичні скандали. Між тим, наш сайт поповнюється щоденно, маючи сталу аудиторію у 300-500 читачів з 70 країн.

Редакція продовжує виводити музеї в інтернет. Створено віртуальний Музей Гетьмана П.Скоропадського, допомагаємо робити приватний музей в Тростянці на Чернігівщині. Підтримуємо ініціативу Алли Добруцької, яку запрошено до редколегії. Вже діє віртуальний музей Івана Мазепи. Вивели в мережу заповідник «Старий Луцьк». Програма «Музейний сайт» продовжується! Пишіть! За нашої підтримки більше 20 музеїв отримали інтернет-представництва!

Журнал розпочинає абонентську програму імідж-підтримки музеїв. Готові до укладання договорів на постійне інформування громадськості про діяльність музею. Звертайтеся!

Ну, і передплата! Наш індекс - 09829 у будь-якому поштовому відділенні.

Йдуть важкі часи. Вистоїмо лише спільно, ставши поруч!

Віктор Тригуб, головний редактор

Наталка Іванченко, шеф-редактор журналу «Музеї України»
Категория: Мои статьи | Добавил: getmanps (10.12.2008)
Просмотров: 1538 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: