Категории каталога

Мои статьи [48]

Форма входа

Поиск

Друзья сайта

    завантаження...

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наш опрос

Хто для Вас Гетьман Павло Скоропадський?
Всього відповідей: 127
Середа, 04.10.2023, 22:17
Приветствую Вас Гість
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Музей Гетьмана Скоропадського

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Суперточні дуельні пістолі осавула Мирошніченка

Суперточні дуельні пістолі осавула Мирошніченка

Американські козаки і українські журналісти, продовжують перебувати під враженням від колекції пістолів, що належала Опанасу Мирошніченку. Це одна з родин, що відгалузилися від древнього роду Гетьмана Скоропадського.

У часи першої Незалежності, пан Опанас мав звання осавул, був начальником Київського порохового складу.

Очолював Товариство стрільців і гайдамаків. Вчасно емігрував.

Вже в США, пан Опанас продовжив пошуки старовинних українських речей, скуповуючи і збираючи у старих вояків різноманітні експонати. Тихо і непомітно сформував цінну колекцію, мав розкішний архів…

Як виявилося, Опанас Мирошніченко гарно стріляв. Свого часу навіть отримав титул «Кращий стрілець». Це захоплення породило дивне хобі – збирав старовинні суперточні дуельні пістолі! Отаман Американського козацтва Сергій Цапенко викупив колекцію, врятувавши її для історії. На фото план-схеми Полтавської битви, що була в архіві осавула, ми ще очікуємо.

А от дослідженням пістолів, їх історією зайнялися моментально. Дуже здивувалися! Бо наштовхнулися на розкішну історичну сенсацію.

Пара пістолів унікальна! Франція. 1850 рік. Спеціальне замовлення для дуелі. Дуже дорогий виріб. Замовив хтось з тодішніх олігархів. Можливо, українських! Зброя інкрустована золотом по сталі. Майстерня Lepage-moutier a Paris. Тоді такі пістолі продавали у спеціальній коробці парами.

Коли розібралися, взяли паузу.

Можна лише уявити, що було в архіві осавула (більше 1000 кг), безжально викинутому американізованими родичами.

Про ціни давайте взагалі не будемо! Захмарні. Від 30 тис. дол. Це без аукціонного торгу! А от історична цінність таких знахідок, ніякими грошами не вимірюється. Це знакові експонати будь-якого, найкрутішого музею.

Залишається чимало питань. Осавул вивіз пістолі з України, чи придбав вже у США? Кому раніше належала колекція? З ким співпрацював старий колекціонер? І чи всі експонати він зберігав у помешканні?

Судячи з усього, осавул контактував з керівниками часів Першої Незалежності, зберігаючи якісь архіви, символічні речі, можливо, якісь кодовані документи про певні загадки.

Зверніть увагу, ми спеціально не акцентували увагу на штаті, місті Америки, де жив пан Опанас. Просто в США.

Знайшлися люди, які вже все вирахували. Винюхують. І не з України...

Не все так просто у цій історії.

Таємниці козаків, Гетьманів, гайдамаків, діячів УНР не такі прості як дехто думає. На кону фантастичні скарби, що оцінюються у мільярди...

Ми знаємо, що були і є ХРАНИТЕЛІ. В США, Англії, Німеччині, Франції, Іспанії, Швейцарії, Польщі, Швеції, Канаді збереглося чимало неймовірних речей, про які ніхто нічого не знає. А експонати мають певну сакральну силу, символічне значення, і можливо, є якимись ключами до фантастичних таємниць, які ведуть кудись вглиб віків...

Поспішати не будемо.

Найближчим часом виникне ще щось...

Віктор Тригуб, редактор журналів "Нова Січ" і "Музеї України"

 

 

В таких коробках вони колись продавалися...

 


Категория: Мои статьи | Добавил: getmanps (25.11.2008)
Просмотров: 1187 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: