Категории каталога

Мои статьи [48]

Форма входа

Поиск

Друзья сайта

    завантаження...

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наш опрос

Хто для Вас Гетьман Павло Скоропадський?
Всього відповідей: 127
Четвер, 28.03.2024, 20:24
Приветствую Вас Гість
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Музей Гетьмана Скоропадського

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Люди з інтернету здійснили фотосесію Музею гетьманства!

Люди з інтернету здійснили фотосесію Музею гетьманства!

Чесно кажучи, ми не думали, що енергетика українських музеїв може творити такі дива. Колишній лікар Сергій Камшилін, у якого виявився природній талант до фотографування музейних закладів, після відвідин музею „Битва за Київ у 1943 році” і Вишгородського заповідника, в буквальному смислі, став іншим! Загорівся створенням фотосесій музеїв. Безкоштовним! Почав вимагати поїздок до музеїв. Планували виїзд до Переяслава. Зірвалося. Вирушили до Музею гетьманства.

Співробітники музею не могли повірити, що хтось готовий зробити фото і безкоштовно передати роботи закладу. Переконали, повірили.

Кілька годин Камшилін сумлінно шукав ракурси, вишукуючи сенсації. Знайшли!

 Дивіться оригінал паспорту сім`ї  Симона Петлюри. Майже фотографічний портрет Івана Мазепи... Побували ми у підвалах, побачили загадкові підземні ходи...

11 березня 1993 року розпорядженням Представника Президента України в м.Києві було створено Музей гетьманства.

Музей гетьманства – це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам’яток матеріальної та духовної культури пов’язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби.

Розміщується Музей гетьманства у будинку-пам’ятці архітектури кінця ХVІІ - з надбудовами в ХІХ ст., відомому в Києві як “будинок гетьмана І.Мазепи”. Даний будинок було відреставровано за рахунок фінансування міської державної адміністрації, Благодійного Фонду І.Мазепи. Помітну роль у цьому процесі відіграли представники української діаспори, провідне місце серед яких посідає визначний український громадський діяч із США Маріян Коць.

Основними завданнями Музею є збереження, комплектування, вивчення і використання пам’яток історії та культури України козацько-гетьманської доби та висвітлення проблем державотворення в Україні.

І з часу свого заснування Музей активно працює над поставленими проблемами: проводяться численні історико-тематичні, художні виставки, науково-практичні конференції, дискусії, громадські і мистецькі заходи. Періодично відбуваються засідання дискусійного клубу “Гетьманська вітальня”. Постійно діють історико-меморіальні виставки “Гетьман Іван Мазепа”, „Пилип Орлик – Гетьман України в екзилі” і “Павло Скоропадський та Українська держава 1918 року”, „Симон Петлюра та його оточення”.

Формування фондів також розпочалось одночасно зі створенням музею. На сьогодні фонди Музею нараховують близько 6000 експонатів.

Фотосесію зроблено!

Днями вона обійде всі популярні сайти інтернету. Запрошуємо до Музею гетьманства!

Київ, вул.Спаська,16 б. Діє сайт, зроблений ентузіастами раніше.

С.Камшилін призначений більд-редактором журналу "Музеї України". Вітаємо!

На душі легко. Взяли і зробили добру справу. Для себе і для громади.

Ніяких особливих витрат і мук це не потребувало. Прийшли і зробили!

Нічого не вимагаємо.

Якщо кожний щось раз на тиждень зробить для України від душі - Україна переможе!

Віктор Тригуб, редактор журналів "Нова Січ" і "Музеїв України

Категория: Мои статьи | Добавил: getmanps (25.11.2008)
Просмотров: 1115 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: